poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Broszki na bogato ;)

Wspominałam kiedyś, że jestem straszną sroką? Otóż zdecydowanie jestem ;) Uwielbiam wszystko, co się błyszczy. Dlatego kiedy trafiłam na ten wzór wiedziałam, że po prostu muszę z niego korzystać, i że na pewno powstanie więcej niż jedna taka praca. 

Połączenie kryształów Swarovskiego, znacznej ilości galwanizowanych koralików i jeszcze kryształków fire polish dało broszki, które naprawdę biją błyskiem po oczach ;) (a w Lisè po raz pierwszy użyłam też koralików Miyuki delica, bez porównania z Toho treasures)
Morea
 
Lisè
 Fraise
 
Mēgha
Wzór:

sobota, 5 kwietnia 2014

Cheetah

Od dłuższego czasu chciałam zrobić coś z większą ilością rivolek Swarovskiego.
Kolia początkowo miała wyglądać zupełnie inaczej, ale ostatecznie zdecydowałam się na wersję subtelną.

Kryształki fire polish użyte we frędzlach (twilight crystal) mają niesamowity, delikatny kolor, to zdecydowanie jedne z najładniejszych fp, jakie widziałam.

niedziela, 9 marca 2014

Tak jakby wiosennie

Zima na szczęście zmierza ku końcowi, więc czas najwyższy zacząć się przygotowywać na przyjście wiosny ;)
A czy jest coś bardziej wiosennego, niż kwiaty? Justyna podsunęła mi wzór na kwiatowe bransoletki, z którego skwapliwie skorzystałam.
Pierwszy komplet, zrobiony na wymiankę, utrzymany w jasnych kolorach, druga bransoletka, którą nazwałam "Czarny ogród" - jakoś tak trochę mniej ;)

(oba powyższe zdjęcia autorstwa Voitak)
Wzór:
  • Yasmin Sarfati, "Beadwork" August-September 2013

sobota, 8 lutego 2014

Walentynkowy motyl (krwiopijca ;) )

Owadów ciąg dalszy - tym razem prawdziwy motyl-gigant, mierzy 10,5x11cm.
To taka moja wersja biżuterii na Walentynki - w ucieczce od wszechobecnych serduszek ;)

Zgłosiłam go też na czerrrwone wyzwanie do Rozkręconych Myśli ;)


Wzór:
  • nieco zmodyfikowany ten

środa, 5 lutego 2014

Royal Wave

Naszyjnik "DNA" tym razem w wersji złoto-fioletowej i z wykorzystaniem krótszych rurek.

Zgłosiłam go do wyzwania "Alicja w Krainie Czarów" - bo przecież Burtonowska Kraina Czarów pełna jest "zakręconych" rzeczy ;) (i postaci, z genialnym Deppem włącznie ;) )


Wzór:
  • "Spiralketten" by Claudia Schumann

środa, 22 stycznia 2014

Nocny motyl

Wsiąkłam w robienie motyli na dobre ;)
Tym razem wersja nieco ćmowata (a tak nie lubię ciem, ech, ale jakoś tak samo wyszło ;) ) i sporo większa niż ten z poprzedniego posta - nie licząc czułków mierzy dumne 8x11cm.
Wzór:
  • nieco zmodyfikowany ten

środa, 8 stycznia 2014

Zimowy motyl

Już nie pamiętam od jak dawna chodziły za mną owadzie broszki. I ostatnio w końcu postanowiłam spróbować wypleść pierwszego motyla - w kolorystyce nieco przewrotnej zważywszy na to, co widać za oknem ;)
Wypleciony z setek najmniejszych dostępnych koralików Toho, zawrotnej wielkości 1,5mm ;)
Wzór:
  • nieco zmodyfikowany stąd