Pokazywanie postów oznaczonych etykietą wisiorek. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą wisiorek. Pokaż wszystkie posty

piątek, 5 czerwca 2020

Starry Night

Jakiś czas temu miałam przyjemność uczestniczyć w akcji Inspiracje zorganizowanej przez sklep Korallo. Wraz z dziesięcioma dziewczynami otrzymałyśmy zestawy półfabrykatów ze stali szlachetnej, z którymi miałyśmy wykonać biżuterię. Zestawy zawierały m. in. zawieszki w kształcie księżyca i maleńkie wiercone cyrkonie. Cyrkonii ostatecznie nie wykorzystałam, ale razem z księżycami stały się dla mnie inspiracją do powstania tego kompletu. 
Moim punktem wyjścia była noc, w połączeniu z kryształami Swarovskiego. 

Głównym motywem każdego elementu kompletu stała się więc gwiazda. Do tego kryształy i metaliczne koraliki Toho w kolorze nickel - całość więc niesamowicie błyszczy, co oczywiście mocno utrudniło robienie zdjęć 😂

Każdy element opiera się na tym samym wymyślonym przeze mnie wzorze na lekko trójwymiarową gwiazdę, który następnie lekko modyfikowałam. I tak w pierścionku jest w formie najprostszej, w wisiorze tworzy całkiem trójwymiarową strukturę (której kompletnie nie udało mi się oddać na zdjęciach 😴), a w kolczykach łączy się ze stalowymi księżycami i frędzlami (powiem Wam szczerze, że to chyba najładniejsze kolczyki jakie kiedykolwiek zrobiłam 😀).

poniedziałek, 10 lutego 2020

Resin Worlds I

Rzadko udaje mi się wstrzelić z biżuterią dedykowaną na konkretne okazje i okresy w roku, bo mam niestety talent do tego, żeby zawsze brać się za takie rzeczy za późno. Tym razem też nie poszalałam jakoś za mocno, ale udało mi się zrobić trzy walentynkowe wisiory 😁
Ich głównymi elementami są niesamowite żywiczne kaboszony od Renaty. Kompletnie nie udało mi się tego uchwycić na zdjęciach, ale kolorowe farby w kaboszonach "naciekają" do ich wnętrza tworząc niesamowite, trójwymiarowe efekty, przywodzące na myśl kosmiczne galaktyki albo podmorskie głębiny.
Absolutnie się w nich zakochałam i na pewno będę jeszcze działać z kaboszonami w innych kształtach 💖

piątek, 8 lutego 2019

Vorös

Ostatnio tyle się błyszczało, więc dziś dla odmiany coś mroczniejszego ;) 
Prosty komplet z hematytami - Vorös.

czwartek, 27 kwietnia 2017

Labradoryty w nieco orientalnym stylu

Nie pokazywałam labradorytów od... prawie całego miesiąca :D Poza tym te są zupełnie inne, w całości z różnych srebrnych koralików (w tym mojej najnowszej miłości, Miyuki Silver) i klimacie trochę orientalnym, a trochę dawnym :) 
Przy zdjęciach wróciłam do cynowego kubka, kolczyki wyszły tak długie, a jednocześnie tak niemożliwe do sfotografowania na płasko, że nie było wyjścia, ale poza tym że kubek wygląda jakby miał oczy, wyszło chyba całkiem w porządku :)
Ael
Aliran, wisior ma dwa nośniki - srebrny łańcuszek i sznur z labradorytami, sznur można też nosić oddzielnie jako codzienny naszyjnik, albo owinąć wokół nadgarstka i mieć bransoletkę do kompletu :)
 Ailin
Arian

sobota, 14 stycznia 2017

Nowy rok, nowy Mithril ;)

Witajcie w Nowym Roku :)
Jeszcze tego nie zrobiłam, więc życzę Wam wszystkim w tym nowym roku dużo uśmiechu, spełniania się w tym, co kochacie, no i przede wszystkim spełnienia marzeń :)

A u mnie dziś Mithril III, w sumie niezupełnie nowy, bo powstało mu się jakoś w październiku, no ale na blogu jeszcze nie gościł. 
Tym razem dla odmiany zdjęcia robiłam głównie na czarnym tle, tak tym drobnym ognistym biżutom jest chyba lepiej.
Parę wybranych zdjęć (za dużo tego żeby wrzucać wszystko ;) )

piątek, 14 października 2016

Dantel

Za oknem jesień, kolejny numer koralikowego magazynu "Beading Polska" już w kioskach.
A w nim między innymi moja instrukcja na koronkowy wisiorek :)
Dantel, złoty komplet z pirytami.

wtorek, 30 sierpnia 2016

Mithril II

A właściwie powinnam napisać "Mithril cd." z widokiem na "Mithril cdn." ;) Pamiętacie go może? Rzadko robię takie minimalistyczne formy, ale połączenie fasetowanych labradorytów o mocnych ogniach z prostą oprawą z nicklowych Toho i oksydowanym srebrem spodobało mi się na tyle, że zrobiłam tych biżutów więcej. Znacznie więcej. I na pewno na nich nie poprzestanę 3:)
To komplet w całej okazałości:
I kilka zbliżeń, nie będę Was zamęczać zdjęciami każdego elementu :)