Pokazywanie postów oznaczonych etykietą śnieżynka. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą śnieżynka. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 11 grudnia 2016

Winter Star

Za oknami biało, a ostatni w tym roku numer koralikowego magazynu "Beading Polska" od niedawna jest już w sprzedaży. 
Pozostając w tym zimowo-karnawałowym klimacie przygotowałam do tego numeru tutorial na wykonanie kolii Winter Star, bardzo kryształowej i błyszczącej ;) Jej pierwowzór pokazywałam jakiś czas temu - tam zamiast łezek wykorzystałam cyrkonie w kształcie markiz, ten mandalowy wzór świetnie sprawdzi się z różnymi kształtami kryształów :) 

wtorek, 8 marca 2016

W księżycową noc zimową...

Jak lubicie koralikować? W ciszy, przy muzyce, podczas oglądania telewizji, na łonie natury czy w jeszcze innych okolicznościach? Ja uwielbiam pracować nocami, koniecznie przy jakimś filmie bądź serialu (co z tego, że bardziej go słucham niż oglądam ;) ). Ostatnio postanowiłam w końcu obejrzeć "The Walking Dead" i jakoś w zupełnym kontraście (kto oglądał ten wie, że serial flakami stoi ;) ) zdecydowałam się na serię kolczyków z kryształami Swarovskiego. Ale jakich! Jest tak błyszcząco i "na bogato", że bardziej już się chyba nie da ;) 

Wykorzystałam zawieszki w kształcie księżyców i śnieżynek, a do nich xiriusy (jakoś do takich sztyftów podobają mi się bardziej niż rivoli).

A, no i kubas! Przedstawiam Wam nowego modela vel kombinowany ekspozytor na sztyfty ;)

wtorek, 17 grudnia 2013

Snow White

Snow White, czyli  komplet, który kojarzy mi się z Królewną Śnieżką ;) (chyba z powodu tych puchatych, śnieżynkowatych form).

Pozostając pod urokiem webbingu, postanowiłam tym razem spróbować haftem otulić opale (które już od kilku miesięcy czekały prosząc o zmiłowanie, ale bałam się je ruszyć,  żeby nie zepsuć ;) ). Ale mając już kilka prób z webbingiem za sobą uznałam, że może jakoś to będzie. Początkowo miał powstać komplet kolczyki + prosty wisior (ta okrągła część z naszyjnika), ale kiedy miałam je już gotowe, pomyślałam, że jakoś tak za skromnie to wygląda, opale zasługują na coś trochę bardziej rozbudowanego ;) 
I tak powstała Snow, do której poza opalami i koralikami Toho użyłam briolet i fasetowanych kul kryształu górskiego, a całości dopełniło srebrne zapięcie bali.

sobota, 15 grudnia 2012

Świątecznie

Wszyscy robią rzeczy związane ze Świętami, więc w tym roku postanowiłam się nie wyłamywać i również zrobić coś świątecznego :) A ponieważ robienie zawieszek takich jak w zakładkach z kotami bardzo mi się spodobało (te ściegi dają w zasadzie nieograniczone możliwości), zrobiłam serię zakładek/dynksów do komórek właśnie peyotem i brickiem.

Zakładki:
"Komórczaki":
Śnieżynki z zupełnie innej parafii ;)
I wszystko razem ;)

Wzory: