Pokazywanie postów oznaczonych etykietą carpe noctem. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą carpe noctem. Pokaż wszystkie posty

piątek, 20 października 2023

Halloweenowe

 🎃Dzisiaj trochę w halloweenowych klimatach, dwa wisiory ze szkłem dichroicznym🎃

Ardentem                                                                               Cridhe 

piątek, 30 czerwca 2023

Sildrien

 Ależ dawno mnie tu nie było 😱

Utknęłam nieco w zamówieniowych powtórkach, ale w międzyczasie oczywiście coś tam nowego powstawało, mam nadzieję, że uda mi się w następnych tygodniach trochę nadgonić wrzucanie tych nowości.

Na pierwszy ogień smoczy komplet Sildrien w zestawieniu kolorystycznym, które już od dłuższego czasu chciałam wypróbować.

A przy okazji napatoczyło się mini-stadko czarnych smoków 😉

Wzory:
  • modified pendant by Rrkra
  • bracelet - "Beadwork" February/March 2011 by Nancy Jones

piątek, 28 czerwca 2019

Szkło dichroiczne

Dla odmiany od ostatnich słoneczno-letnich klimatów tym razem wzięło mnie na coś mroczniejszego - kaboszony szkła dichroicznego aż się proszą o oprawę, w której główną rolę odgrywa czerń, a że to jeden z moich ulubionych kolorów, więc z radością poddałam się ich wezwaniu 😈
I powstał czarno-niebieski komplet Saras i czarno-różowo-srebrny medalion Dravé (niestety to szkło jest piekielnie trudne do sfotografowania, kolory zmieniają się w zależności od kąta padania światła, a i fakt, że połowa komponentów jest mocno błyszcząca sprawy nie ułatwia, aparat niestety ma w tym względzie znacznie uboższe możliwości niż ludzkie oko; także musicie mi uwierzyć na słowo, że na żywo są znacznie ładniejsze😉) .

Komplet zgłosiłam do wyzwania w Szufladzie :)

czwartek, 17 sierpnia 2017

Ilsa

Wiele z Was pewnie słyszało o corocznym międzynarodowym konkursie dla beaderek Battle Of The Beadsmith.
Jeśli nie - w skrócie rzecz polega na tym, że każdy uczestnik przygotowuje pracę na konkurs, a następnie jego praca staje do "bitwy" z pracą innego wylosowanego uczestnika. Jest 6 etapów, zaczyna prawie 200 osób, w kolejnym etapie jest o połowę mniej, potem znowu o połowę mniej i tak aż zostanie jeden zwycięzca ;)

W tym roku mam wielką przyjemność uczestniczyć w tym konkursie :) Oczywiście nie obyło się bez nerwówki, miałam przygotować zupełnie inny naszyjnik, ale nie zdążyłam (mam nadzieję że powstanie jednak na przyszłoroczną edycję), miałam się w związku z tym wycofać, ale przyjaciółka wierciła mi dziurę w brzuchu że to głupota i co było robić, sprężyłam się i ledwo ledwo, ale zdążyłam zrobić zupełnie inny naszyjnik niż ten planowany.

I tak przedstawiam Wam Ilsę :) To kolia z elementami haftu 3D, zrobiona ze srebrnych koralików Miyuki, naturalnych onyksów i platerowanych na srebrno dwumilimetrowych kuleczek hematytu.

Jeśli chcecie obejrzeć wszystkie wspaniałe konkursowe prace, można to zrobić w grupie na fb.
Jest już też otwarta pierwsza transza głosowania, gorąco zachęcam do głosowania na wszystkie uczestniczące Polki :)

piątek, 19 maja 2017

Klipsy z onyksami

Ostatnio po raz kolejny przyszło mi wykonać modyfikację jednego z moich ulubionych wzorów. Miała być czerń, biel i jasne srebro (wciąż męczę koraliki Miyuki silver, no uwielbiam je :) ), a wszystko to jako klipsy - uwierzycie że pierwszy raz w życiu sięgnęłam po klipsy? :D

piątek, 24 marca 2017

Coś czarnego ;)

Od kiedy zrobiłam pierwszą taką markizę w ażurach (a właściwie markizy, bo akurat były kolczykami), miałam ochotę na taki mroczny wisior z lawą, i ostatnio w końcu udało mi się go popełnić. Dla urozmaicenia z niewielkim dodatkiem biconów Swarovskiego :)

środa, 18 maja 2016

Ogień i woda

A właściwie bardziej ogień i powietrze - bo hemimorfity w chwościastych kolczykach przypominają mi zamarznięte chmurki (a może właśnie bryłki lodu?).
W każdym razie - dwa komplety powstałe już jakiś czas temu, ale jakoś jeszcze ich tutaj nie pokazywałam.
Fire                                                                                    Cloudy