środa, 29 maja 2013

Bezimienny leśny

Długo zbierałam się, żeby zacząć się uczyć nowej techniki - haftu koralikowego. Od miesięcy zbierałam materiały, ostatnio w końcu kupiłam trochę minerałów i zaczynam działać :)
Poniżej naszyjnik, który jest moją trzecią pracą w tej technice (dwie pierwsze to prościutkie kompleciki właściwie nie wychodzące poza obszywanie kaboszonu, kiedyś je jeszcze na pewno pokażę ;) ), z pięknym barwionym labradorytem o intensywnie zielonej barwie i pawimi piórami.
Jednak haft to coś zupełnie innego niż beading - ile się namęczyłam przy tej pracy, to moje ;)

Nie mam też zupełnie pomysłu na nazwę - może Wam coś przychodzi do głowy?

poniedziałek, 11 marca 2013

Międzyczasowe ;)

Parę rzeczy, które powstawały w międzyczasie pomiędzy większymi kolekcjami:

- herringbonowe bransoletki w wiosennych barwach
Dwa ostatnie zdjęcia autorstwa Kasi Żurawik

- czworokąt, czyli zmodyfikowany wzór na trójkąty, które pokazywałam jakiś czas temu
 - i dwa donuty + zakładka (jak widać powstała już jakiś czas temu ;) )

Wzory:

niedziela, 10 lutego 2013

SuperDuo

Już od dawna chciałam wypróbować czeskie koraliki z dwiema dziurkami, poniżej efekty tych prób: dwanaście prostych kompletów + dwie samotne bransy ;)

Saisho
Dai
Puramu
Chairo
 Sureto
 Shinzo
  Mazeru
Hakkutsu
Iro
 Beri
Kotten
Oribu
 Banme
Sora
Sekitan

Wzory:

sobota, 15 grudnia 2012

Świątecznie

Wszyscy robią rzeczy związane ze Świętami, więc w tym roku postanowiłam się nie wyłamywać i również zrobić coś świątecznego :) A ponieważ robienie zawieszek takich jak w zakładkach z kotami bardzo mi się spodobało (te ściegi dają w zasadzie nieograniczone możliwości), zrobiłam serię zakładek/dynksów do komórek właśnie peyotem i brickiem.

Zakładki:
"Komórczaki":
Śnieżynki z zupełnie innej parafii ;)
I wszystko razem ;)

Wzory: