czwartek, 31 października 2013

Griffe Noire - dwa wcielenia

Koniec października, przed nami smutne "święta", pogoda już coraz bardziej zimowa...
Więc i u mnie ciemno i mrocznie - komplet z onyksami rozpoczynający kolekcję "Carpe Noctem".
Komplet ma dwa wcielenia - jedno eleganckie i jedno drapieżne - a to dzięki możliwości doczepiania do naszyjnika i kolczyków piór.
Oprócz onyksów i koralików Toho użyłam kryształów Swarovskiego, czeskich kryształów i wspomnianych piór (zdaje się, że kurzęcych ;) ).

wtorek, 22 października 2013

Webbingowe z granatami

Webbing wciągnął mnie na amen, uwielbiam haftować te koronki :)
Tym razem kolczyki z granatami, zrobione na wymiankę biżuteryjną.

sobota, 12 października 2013

The Eye

Oglądacie seriale? Bo ja tak ;) Jest kilka tytułów, na których nowe sezony czekam zawsze z niecierpliwością. Jednym z nich jest "True Blood" - a kiedy w jednym z odcinków zobaczyłam obrożę noszoną przez Lafayette'a wiedziałam, że po prostu muszę zrobić coś podobnego.
I tak powstała The Eye, obroża, której centralnym elementem to kaboszon lapis lazuli, opleciony koralikami Toho.
Tak wygląda pierwowzór:
(zdjęcie pochodzi stąd)
a tak moja wersja:

wtorek, 1 października 2013

Rivoli

Dziś "seryjnie" i baardzo błyszcząco ;)
Kolczyki z rivolkami Swarovskiego - gwiazdkowego oplotu kryształów nauczyłam się od Ani, pozostała część oplotu według mojego pomysłu.

Ciel
 Candy
Yoru
Raimu
Kemuri
Soleil
Cheri
Trianta
 Meisi
Jorden
Blanc

czwartek, 19 września 2013

Orn

Jesień za pasem, więc tym razem coś w kolorystyce jesiennej. 
Orn - prosty naszyjnik z kaboszonem i oliwką tygrysiego oka, czeskimi kryształkami i mnóstwem Toho; centralny element wyhaftowany techniką webbingu, inspirowany pracami genialnej Izy Żurawskiej.

wtorek, 3 września 2013

Falmarin

W założeniu ten naszyjnik miał być nieco stuningowaną wersją "Bezimiennego leśnego", ale w trakcie pracy koncepcja trochę się zmieniła.
Do jego wykonania użyłam labradorytu, kryształów Swarovskiego i oczywiście mnóstwa Toho ;)
Tym razem postanowiłam też biedactwa nie zostawiać bez imienia i tym samym powstała Falmarin - co w języku elfów oznacza nimfę.

Zdjęcie naszyjnika pojawiło się również jako składowa zdjęcia w tle na fan page'u jednego z moich ulubionych sklepów koralikowych, Kadoro, które wygląda tak:
A to Fall w pełnej okazałości ;)

czwartek, 18 lipca 2013

Wyzwanie na Lift Summer Crafts

Icy to naszyjnik wykonany na wyzwanie, moja interpretacja mapki Izziland, która wyglądała tak:
Do wyhaftowania głównego elementu, poza koralikami Toho i kryształkami fire polish, użyłam kropli kianitu i amazonitu oraz kaboszonu kamienia księżycowego. Element wyglądał tak:
A tak już gotowy naszyjnik:
 
Do lata ma się on jedynie tak, że jest to pora roku za którą zdecydowanie nie przepadam (jestem zimnolubem ;) ) i kiedy temperatura za oknem rosła, w mojej głowie pojawiały się takie obrazy:
 i właśnie podobny "widok" był inspiracją dla Icy :)
(ostatnie zdjęcie autorstwa Alexandra Zotova pochodzi stąd)