piątek, 1 maja 2015

Konkursowe naszyjniki

Konkurs RS trwa, a że uwielbiam wyzwanie, jakim jest stworzenie pracy inspirowanej zdjęciem, więc walczę dalej ;) W tym etapie przygotowałam dwa naszyjniki zainspirowane tymi fotografiami:


Oneiro to multinaszyjnik, którego centralnym elementem jest haftowany wisior w kształcie owocu (nie kiwi co prawda ;) ), zawierający całą masę błyszczących elementów - miętową fasetowaną łzę zwieńczoną koroną z akrylowych markiz w jednym z moich ulubionych kolorów z efektem "opal", pośrodku której umieściłam błękitny kryształek Swarovskiego. Tym elementom towarzyszą taśmy cyrkoniowe w dwóch kolorach, a poniżej "owocu" znajduje się kolejny kryształ Swarovskiego, z którego zwieszają się frędzle zakończone fasetowanymi cebulkami zielonego chalcedonu. 
Wisior można nosić na miętowym sznurze wyplecionym CRAWem, albo na delikatnej kolii.
Kolia, również zawierająca kryształy Swarovskiego, a do tego masę czeskich kryształków bicone (znowu "opal" ;) ) może też być noszona osobno, i to w dwóch wersjach - sauté albo z frędzlami.

Mitha to z kolei naszyjnik geometryczny. Grafitowy talerz ze zdjęcia w mojej interpretacji stał się podstawą pod kwadratowe karmelki, których rolę sprawują kryształy Swarovskiego w kwadratowym oplocie. Kolejna piekielnie błyszcząca rzecz ;), bo kryształów jest tu oczywiście więcej, a dodatkowo matowy efekt podstawy przełamałam brązowymi koralikami z efektem silver-lined.

Oneiro                                                                                Mitha

Wzór:


 • Mitha - zmodyfikowany "Dramatic Deco Necklace" Glendy Paunonen i Liisy Turunen, "Beadwork" February-March 2014
 • 8 komentarzy:

  1. Perfekcja! Zachwyt to mało... :) Pozdrawiam serdecznie i kibicuję :)

   OdpowiedzUsuń
  2. Piękne!!! Małe dzieła sztuki :)) Ciągle tu wracam żeby je podziwiać :)
   Pozdrawiam

   OdpowiedzUsuń
  3. Ale cuda twoje prace to już wyższa sztuka jazdy ;) śliczności - pozdrawiam.

   OdpowiedzUsuń
  4. Coś niesamowitego te naszyjniki:)

   OdpowiedzUsuń
  5. Przepiękne te naszyjniki. Podziwiam. Zachwyciła mnie zarówno kolorystyka jak i forma a nawet podwieszenie karmelowego. Pozdrawiam

   OdpowiedzUsuń
  6. Naszyjnik Mitha od razu wpada w oko. Podoba mi się w nim kształt i kolory. Pozdrawiam :)

   OdpowiedzUsuń
  7. Ten zielony jest idealny! Cudne odcienie! Masz niesamowity talent :)

   OdpowiedzUsuń