Tavaril, czyli driada (nimfa drzewna).
Naszyjnik zainspirowany pracami Olgi Shumilovej, zwłaszcza tymi z wykorzystaniem sznurów plecionych ściegiem herringbone.
Wykonany na wyzwanie Kreatywnego Kufra, jako interpretacja poniższego zdjęcia - dominujące zieleń i brąz przełamane intensywną czerwienią, ze splecionymi sznurami herringbone'a jako wyrazu pokrętnego poczucia humoru Willy'ego Wonki ;)
W naszyjniku wykorzystałam jadeity, kryształy Swarovskiego i oczywiście mnóstwo koralików Toho ;)
piątek, 15 sierpnia 2014
sobota, 9 sierpnia 2014
Zapomniane szpile
Natknęłam się dziś na zdjęcia broszek, co do których byłam przekonana, że pokazywałam je już dawno, a tu niespodzianka ;)
W oryginale wzór na pierścionek, ale że nie jestem zwolenniczką tego typu pierścionków, a w dodatku jakiś czas temu zakupiłam bazy do broszek typu szpila, więc nadarzyła się idealna okazja, żeby je wypróbować :)
Forn
Solis
Eliá
Noctis
Wzór:
- autorstwa Guzel Bakeevy
niedziela, 3 sierpnia 2014
Víla
Zabawy z ładnymi kamieniami ciąg dalszy, ale tym razem nie w pracy z haftem koralikowym, a w samym beadingu :)
Víla, czyli komplet z awenturynami (kolczyki), chalcedonem (wisiorek) i fasetowanymi kroplami labradorytów mistycznych, z dodatkiem biconów Swarovskiego i oczywiście koralików Toho, całość w nieco antycznym klimacie.
Víla, czyli komplet z awenturynami (kolczyki), chalcedonem (wisiorek) i fasetowanymi kroplami labradorytów mistycznych, z dodatkiem biconów Swarovskiego i oczywiście koralików Toho, całość w nieco antycznym klimacie.
piątek, 11 lipca 2014
Skathári
Powrót kolekcji "Carpe Noctem", tym razem pod postacią gotyckiej kolii w grafitach. Na zdjęciach nie udało mi się tego uchwycić, ale fale z koralików nie leżą płasko, tylko układają się nieco "wypukle", co nadaje kolii trójwymiarowości i sprawia, że ślicznie się układa na szyi :)
Wzór:
- autorstwa Anny Martynovej
środa, 2 lipca 2014
Czarny motyl
Dawno nie robiłam motyli, a przecież kocham je miłością nieustającą ;)
Tym razem wersja mroczno-bogata.
Tym razem wersja mroczno-bogata.
Wzór:
- nieco zmodyfikowany ten
sobota, 31 maja 2014
Baskas
Ciąg dalszy niepokojąco długiej serii pt.: z wykorzystaniem czegoś, czego sporą ilość kupiłam x czasu temu i od tamtej pory "coś" leżakuje i czeka na lepsze czasy. Tym razem w zaszczytnej roli "czegoś" występuje szkło dichroiczne ;)
Komplet webbingowy w wydaniu dosyć minimalistycznym i, mam nadzieję, eleganckim ;)
Komplet webbingowy w wydaniu dosyć minimalistycznym i, mam nadzieję, eleganckim ;)
wtorek, 6 maja 2014
Flamingo
Prawie rok temu kupiłam trochę kamiennych donutów, które do tej pory leżały i czekały na swoją kolej. Okazja do wykorzystania jednego z nich, z kwarcu różowego, pojawiła się dzięki konkursowi organizowanemu przez sklep Royal Stone, w którym inspiracją do wykonania biżuterii było zdjęcie flaminga. Donut, kryształ Swarovskiego, trochę piór i masa koralików i powstał Flamingo ;)
Wzór:
Subskrybuj:
Posty (Atom)
